امروز نقد سریال دهن لق big mouth رو براتون آوردم. سریالی که در سال 2022 خیلی معروف و پرطرفدار شد و تونست ریتینگ بالایی رو چه در کره و چه در سراسر جهان بدست بیاره.

داستان سریالی درباره وکیلی به اسم پارک پانگ هو ئه که هیچکدوم از پرونده هاش رو نبرده و بین مردم به لاف زن معروفه. حالا این وکیل دست و پا چلفتی به طور اتفاقی با خلافکار بزرگ کره، موش بزرگ اشتباه گرفته میشه و به زندان می افته. زن پارک چانگ هو، گو می هو که یه پرستاره سعی میکنه شوهرش رو از این اتهام مبرا کنه.

خب قبل از همه چی دوست دارم به اسم سریال بپردازم. اسم خلافکار سریال big mouse ئه و اسم مستعار پارک چانگ هو big mouth بود. از نظر تلفظ شبیه هم هستن. ولی در واقع معانی جداگانه ای دارن.

همونطور که میدونید ژانر این سریال معمایی هست و یکی از بزرگترین معماهای سریال این بود که بیگ موس واقعی کیه؟ در طول سریال حدس های زیادی میزدیم و اونقدر ذهنمون درگیر شده بود که به همه ی نقش ها چه فرعی چه اصلی، شک داشتیم. بیشترین هیجان سریال به خاطر همین معما بود. ولی حتی بعداز اینکه بیگ موس مشخص شد سریال بازهم هیجان خودش رو حفظ کرد و توی اوج موند. معماها و رازهای زیادی به وجود اومدن که مانع از افت ریتم سریال شدن.

نکته ی بعدی بازی عالی و دیدنی لی جونگ سوک بود. من اولین بار توی آهنگ مرگ دیدمش و از اون جا به بعد فنش شدم. توی این سریال هم سنگ تموم گذاشت و ترد. اون گریه هاش، نگاه های بغض دارش، خنده های پر معنیش و عشقش به زنش که برای محافظت ازش دست به هر کاری میزد، حقا که دیدنی بودند.

و همینطور ایم یونا که مهارت بازیگریش رو ثابت کرد چقدر خوب نقش یه زن عاشق رو بازی کرد که برای مبرا کردن شوهرش پابه هر خطری میذاشت.

نکته ی بعد اینکه در طول سریال سوال های زیادی وجود داشتن که هنوز هم بی جواب موندن.

از جمله اینکه توی آزمایشگاه مخفی بیمارستان چی بود؟

پسر اوروشین که توی سریال اسمی ازش اومد چیشد؟ چرا نشونش ندادن؟

*اسپویل

و اینکه به این کار ندارم چرا می هو مرد چون پایین مفصل درباره اش گفتم ولی اون زندانیه که سرطان خون داشت کلی طول کشید تا بمیره ولی می هو بعد چند روز مرد و بدتر از همه اینکه چوی دو ها درجا مرد. آخه این دیگه چه منطقیه؟ خو همشون که سرطان خون داشتن

*پایان اسپویل

هرچند اول سریال نوشته بودن این سریال تخیلیه و واقعیت نداره ولی شخصیت های این سریال رو میتونیم توی واقعیت هم ببینیم. مثلا وقتی که اون وی آی پی ها از دادگاه تبرئه میشدن یا شخصیت چوی دو ها که کارهای کثیفی انجام میداد و کلی آدم قربانی میشدن و ککش هم نمیگزید.

و واسه پایان فقط این جمله رو واسه کسایی که سریال رو ندیدن میگم و بقیه اش اسپویله. همونطور که گفتم این سریال ممکنه در دنیای واقعی هم اتفاق بیفته پس نباید انتظار داشته باشیم در آخر حق به حق دار برسه و عدالت برقرار بشه. 

بقیه اش اسپویله

*اسپویل

گویا نویسنده دوتا پایان برای سریال در نظر گرفته بود ولی یهویی نظرش عوض شد و پایان رو تغییر داد. وایه همین کل ماجراهای سریال رو توی 15 دقیقه آخر جمع کرد.

اصلا مرگ چوی دو ها خوب نبود. اون باید خیلی بیشتر از این زجر میکشید و با درد و رنج می مرد.

بدتر از همه مرگ می هو بود. این همه شخصیت توی سریال وجود داشتن چرا فقط باید می هو می مرد؟ چرا فقط اون اضافی بود؟ اصلا اوکی اون مرد ولی چرا چانگ هنو هیچ حسی نداشت؟ شوهری که توی زندان خودشو به آب و آتیش میزد تا زنش آسیبی نبینه، حالا اینجوری با مرگ زنش برخورد میکنه. واقعا با عقل جور در نمیاد.

*پایان اسپویل

در آخر میگم این سریال واقعا هیجان خاصی داره ولی انتظار چندانی نباید از قسمت آخر داشت. اگه قسمت آخر رو از سریال حذف کنیم یه شاهکار عالی میشه ولی در کل من نمره 8 رو به سریال میدم.

نظرتون راجب این سریال چیه؟

زندگی در تاریخ.ایران.کره

معرفی سریال پادشاه عاشق+خلاصه داستان

سریال هم گناه (سری چهارم تصاویر)

نقد و سری ششم تصاویر سریال شهرزاد

معرفی سریال زندگی خصوصی او

معرفی سریال درختی با ریشه های عمیق

نقد سریال مستر سان شاین

سکانس زیبای سریال مستر سان شاین

سریال ,رو ,ولی ,توی ,اون ,هو ,این سریال ,می هو ,از همه ,چوی دو ,دو ها

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

عبد مارکت دانلود بهترین مقالات و آزمون های یاهو niloofarb بهار شرکت فلزیاب سنتر 09362131009 | 09372131009 fanusekhyalpcr عاشق php دنیای دوتا دوست طلا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد یادگیری زبان انگلیسی با مانامو